Yazokulu / İlk Dünyam Anaokulu | Bornova - İzmir


Yazokulu

Yazokulu

Öğretmenlerin gözetiminde çocukların ilgi ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanan yaz okulu programı, zengin içeriği ile çocuklara dolu dolu geçirecekleri bir tatil imkânı sunuyor. Çocuğunuza unutamayacağı keyifli bir yaz tatili armağan ederken, sizler de gözünüz arkada kalmadan rahatça işlerinizle ilgilenebileceksiniz.

Programımızın amacı çocuklarımızın sıcak arkadaşlık ortamı içerisinde bedensel, ruhsal, sosyal yönden gelişimlerini desteklerken, eğlenceli bir yaz tatili geçirmeleri için gerekli olan aktiviteleri sunmaktır.Tüm bu aktivitelerin yanı sıra çocukların yaz okulundan hafızalarına rengarenk anılar kalacak ve keyifli ,mutlu bir yaz geçirmiş olacaklardır.

Hem eğlenecekler ,hem öğrenecekler hem de büyümeye devam edecekler…

Yaz Okuluna Gitmenin Çocuk Gelişimi Üzerinde Olumlu etkileri bulunmaktadır.

Bunlardan bir kaçı;

-Yaz okulları, çocuğun sosyal yönden gelişmesine olanak tanır.

-Yaz okullarında akranları ile vakit geçiren çocuk paylaşım ve iletişimi öğrenir.

-Yaz okullarında zamanını öğretmen ve eğitmenlerin kontrolünde geçiren çocuk, zararlı pek çok faaliyetten uzak tutulmuş olur.

-Yaz okulundaki aktivitelerle enerjisini doğru bir şekilde harcayan çocuk ruhsal ve psikolojik açıdan çok daha sağlıklı olur.

-Gün içinde farklı deneyimler yaşayan çocuk, yaz okulunda tecrübe ettiği aktiviteleri aile bireyleri ile paylaşarak, doğru ve kaliteli iletişim kurmayı öğrenir.

-Disiplin bilinci gerçekleşir, yaz okulu sayesinde çocuk, disiplinin hayatın hemen her noktasında var olması gereken bir kavram olduğunu algılar sadece okulda ders saatlerinde kurgulanmış olan sıkıcı bir kavram olmadığını fark eder.

Okulumuz yaz okulu programı kapsamında 07:30-19:00 saatleri arasında açık olacaktır. 5 tam gün, 3 tam gün, 5 yarım gün ve 3 yarım gün olmak üzere 4 farklı programdan birini seçebilirsiniz.

*Yarım gün programlarımız 07:30-12:30 arasındadır.

*Yaz okulumuzda kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek servisi yapılmaktadır. 

*Yaz okulu için servisimiz vardır

Çocuklar yaş gruplarına göre iki gruba ayrılacaktır. 3-4 yaş küçük grup, 4-5 yaş büyük grup olarak aktivitelere katılacaktır.

 

Seçmeli aktivitelerimiz; Yüzme ve Tenis derslerinden oluşmaktadır