Hikayemiz / İlk Dünyam Anaokulu | Bornova - İzmir


Hikayemiz

Hikayemiz

İlk Dünyam Anaokulu çocukların mutluluğu için kaliteli ve nitelikli eğitim veren bir kurumdur.

Çocukların anne ve babalarından ilk defa ayrılıp farklı bir dünyaya açıldıkları bu küçük yaşlarında onları okulumuzda kendilerini rahat ve sıcak hissedecekleri ortamı sağlayıp, onları sevgimiz ile karşılıyoruz.

Okulumuzun en temel amacımı,  sevgi dolu ve güvenilir bir ortama duygu ve isteklerini özgürce ifade edebilen, sağlıklı sosyal ilişkiler kurabilen, iyi ve nitelikli bireyler yetiştirmektir. İnsan kişiliğinin şekillendiği bu en önemli yaş dönemlerinde çocuklarımızı hem akademik hem de psikolojik ve sosyal açıdan yetiştirerek onları okulumuzdan mezun ediyor, ilkokula ve gelecekteki hayatlarına hazırlıyoruz.

Okulumuz klasik ezberci eğitim anlayışından çıkmış yenilikçi, çocukların doğuştan gelen yeteneklerini uzman branş öğretmenlerimiz ile ortaya çıkartan ve bu doğrultuda çocukları geliştiren ve yönlendiren bir kurumdur.

İlk Dünyam Anaokulu olarak tüm çocuklarımızın farklı kişilik özelliklerine sahip, birbirinden bağımsız bireyler olduklarının bilincindeyiz. Kurum olarak öncelikle biz çocuklarımızın düşünce ve fikirlerine saygı gösteriyor, onlara güvendiğimizi çocuklarımıza hissettiriyor ve onlara tüm sevgimizi veriyoruz. Çünkü biliyoruz ki geleceğimiz onlara emanet.

İnsan hayatındaki en kıymetli dönem, yani çocukluk dönemlerini “MUTLU” yaşayan, mutlu bireyler yetiştiriyoruz.

 Tüm çocuklarımıza aydınlık bir gelecek diliyoruz…

 İlk Dünyam Anaokulu Kurucusu

Psikolog Elçin BOZ