Yaratıcı Drama / Branş Dersleri / İlk Dünyam Anaokulu | Bornova - İzmir

Yaratıcı Drama

Yaratıcı Drama eğitimi çocukların dilsel, sosyal ve akademik gelişimlerini destekler. Yaratıcı drama, okul öncesinde çocukların sanat hakkında genel kültür bilgisine sahip olmalarına, özgüven kazanma, gözlem yapma ve rol yapma yeteneklerini geliştirmelerine, kendilerini mimik, jest ve sesle ifade etmeyi öğrenmelerine yardımcı olur.

Kendilerini ifade edebilme, beden dilini kullanabilme ve iç dünyalarını rahatça dışa vurabilmeleri üzerine egzersizlerle çocukları yönlendirir ve geliştirir. Böylece; ilkokul çağından itibaren birey olmanın ne demek olduğunu, insan ilişkilerini anlamalarını, kendileriyle ve çevreleriyle barışık olmalarının onlara katacağı artıları göstermek ve sağlamaktır. Yaratıcı drama sayesinde çocuklar kendileri kararlar verir ve sorunları çözerler. Güç kazanma ve sorumluluk taşıma şansı kazanırlar. Drama; katılımcılar için öz saygılarını, değer yargılarını ve hepsinin ötesinde kendi yaşantıları üzerinde etki ve kontrollerini denemede kişisel güçlerini arttırma imkânları yaratır.

Okulumuzda derslerimiz çocuklara haftada 1 kez ve her sınıfa ayrı ayrı verilir. Yaş grubunun dikkat süresine göre dersler 30- 45 dakika arasında gerçekleşir. Böylelikle okulumuzda her öğrenci her hafta sınıf öğretmeni dışında 6 farklı sanat öğretmeniyle birlikte olur.