Branş Dersleri / İlk Dünyam Anaokulu | Bornova - İzmir


Branş Dersleri

Branş Dersleri

Okul öncesi dönemde yabancı dil eğitiminin amacı; çocuklarda kulak dolgunluğu yaratıp kelime dağarcıklarını geliştirmektir. Bunu yaparken de flashcardlardan, oyunlardan, hikayelerden ve şarkılardan yararlanılmaktadır.

Okulumuzda İngilizce eğitimimizin başlıca amacı; yabancı dili sevdirmek, çocuklarımızı sıkmadan, bıktırmadan basit kelimeleri günlük hayatlarına adapte edebilmelerini sağlamak; bunu da bol bol şarkı söyleyip oyun oynayarak, bilgisayarla destek vererek görsel ve işitsel anlamda eğitimimizi tamamlamaktır.

Küçük yaşta ingilizceyi anaokulunda öğrenmeye başlayan çocuk ana dilini, dil kavramının varlığını hissettiği için daha iyi anlayacak, tek dil bilen ve bundan dolayı dünyada sadece kendi dili ve kültürüne önem veren çocuklara göre daha geniş bir kültür anlayışına sahip olacaktır.

3-6 yaş döneminde öğrenilen yabancı dil hem daha kalıcı olmakta, hem de daha kolay öğrenilmektedir.Böylelikle 1. sınıfa başlarken cümle kalıplarına aşina olarak başlayan çocuklarımız ileri yaşta yabancı dil öğrenimini kolaylaşır.

Çocuklarımıza dünyada kabul görmüş Oxford Yayın Evlerinin kitapları uygulanmaktadır. Çocuklarımız haftanın hergünü İngilizce dersi görmektedir. Yaş grubunun dikkat sürelerine göre ders süreleri değişmektedir.